Kasutusjuhend

1. Registreeri konto
Kliki sisselogimisnupule (1) ning vali registreerumisnupp (2).Täida ära näidatud lahtrid ning nõustu kasutustingimustega. Kontode arv ettevõtte kohta ei ole piiratud. Pärast konto registreerimist peab administraator selle kinnitama. Vastav email saabub ühe tööpäeva jooksul.2. Logi end sisse ja asu arvutama
Sisselogimisnupp on alati esilehel näha. Sisesta oma e-maili aadress ja valitud salasõna (1). Arvutama saab hakata kohe esilehelt (2).

3. Lisa maja üldinfo
Üldinfo ei mõjuta märgise arvutusprotsessi, kuid kuvatakse tulemustelehele, võimaldades klientidel veenduda, et arvutus kehtib õige maja kohta. Lisada tuleb ka pilt, joonis või skeem majast, maksimaalselt saab üles laadida kolm pilti.

4. Sisesta maja materjalid

Sisesta majaehituseks kulunud kogumaterjal (sh varud). Oluline on katta vähemalt 95% majas sisalduvatest materjalidest massi järgi. Kalkulaator arvutab välja ehitusmaterjalide massi, seetõttu pole oluline, kas sisestad materjali 25mm x 25mm x 100m x 1tk või 25mm x 25mm x 1m x 100 tk.  NB - jälgi ühikuid, pikkused on antud meetrites, muud mõõtmed millimeetrites.

5. Sisesta efektiivselt
Samade materjalide, ent erinevate mõõtmetega koguseid ei pea ise kokku liitma enne kalkulaatorisse sisestamist, selle töö teeb ära kalkulaator. Lisa materjalide ridu vastavalt materjali tüübile, klikkides soovitava materjalirea "+" märgile.

6. Materjalid, mille kohta ei tea
Kalkulaator on täiendamisel ega sisalda kõiki teadaolevaid ehitusmaterjale ja tootemarke. Võimalusel kasuta sarnaseid tooteid (1) või anna puuduvast tootest teada info@greenlinehouse.eu. Kui puuduoleva materjali kogumass maja enda massiga võrreldes jääb alla 1%, siis ei ole selle arvutamine hädavajalik. Elemendid, mille kohta teil puudub informatsioon (nt katusetüüp), täida vaid kogusena (vali "Klient hangib")(2), süsinikjalajälg arvutatakse keskmiste väärtuste alusel.

7. Lisa materjaliarvestus
Faili lisamise nõue on vajalik pistelise arvutuskontrolli tegemiseks mis tagab arvutuste usaldusväärsuse. Materjaliarvestused jäävad konfidentsiaalseks vastavalt teenuse kasutustingimustele.

8. Vaata tulemustelehte.
Arvutatud märgise kaks olulisimat väärtust on tema klass vahemikus A+ kuni F (1), mis on arvutatud kasvuhoonegaaside heitmetest ühe tonni maja lõppkaalu kohta (2). Vaata juba arvutatud NÄIDIST.

9. Vajadusel paranda arvutust
Kui midagi on valesti või soovid täiendada materjalide osa, saad seda teha, klikkides "Paranda arvutust"(1). Parandust tehes tuleb uuesti üles laadida materjaliarvestus ning lisada maja pildid ja muu üldinfo. 

10. Telli märgis
Olles rahul märgise arvutusega ning saadud süsinikjalajälje klassiga, vajuta "Telli märgis", mis saadab arvutuse esialgseks ülevaatamiseks administratorile, kes selle heaks kiidab või tagasi lükkab ühe tööpäeva jooksul. Heaks kiitmise korral saad vastava teate koos lingiga e-mailile. 

11. Maja süsinikjalajälg on nüüd avalik!
Märgisel (2) ja lehekülje veebiaadressis (1) sisalduv neljakohaline ID võimaldab seda maja Greenline House kodulehelt üles leida kõigil internetikasutajatel nii eesti kui inglise keeles. Märgise saab PDF kujul (3) alla laadida vaid arvutuse teinud kasutaja. Märgise PDF'i on võimalik kasutada nii digitaalsena oma kodulehel, trükistel või muudel otstarvetel.


12. Trüki tulemusteleht.
Lisaks märgise kasutamisele on võimalik väljatrükk teha ka süsinikjalajälje tulemustelehest, seda nii eesti kui inglise keeles. Kujundus on optimeeritud selliselt, et ka print-vaates näeks see esitluskõlbulik välja.

Arve esitatakse kõigi tellitud ja kinnitatud märgiste eest kord kuus kuu lõpus. Testarvutuste tegemine on tasuta.

Küsimuste või vigade ilmnemise korral võtke ühendust projektijuhiga:

E-mail: info at greenlinehouse.eu
Tel: +372 555 71 008.

Viimased märgised

Süsinikumärgis puitmajadele

Greenline House rakendus arvutab ja väljastab süsinikumärgiseid ehk annab majatootjatele ja -ostjatele teavet puitmajade mõjust atmosfääri süsinikubilansile. 

Loe lisaks ›

MIlleKs?

Ehitussektori heitmete mõju globaalsele kliimamuutusele on märkimisväärne. Puitmajad saavad seda mõju vähendada.

Loe lisaks ›